Nädal hiljem on tunne parem

Eelmisel korral kirjutasin sellest, et peale pikemat pausi on raske uuesti alustada. Ja nii ongi, kuid siis kõlas ühes privaatses jututoas soovitus: “Võta endale pikemaajalisem eesmärk”. Noh, hea küll, iseenesest hea soovitus! Aga kui aus olla, siis tegelikult mul ju mingi eesmärk ka on seoses läheneva hooajaga. Oli, kuidas oli, aga mingi nõks käis läbi. Hakkasin siis uuesti oma mõtetes sobrama ja püüdsin meenutada, miks ma üldse puki ostsin, trenni teen jne.

Kuid siis kõlas ühes privaatses jututoas soovitus: “Võta endale pikemaajalisem eesmärk”.

Viies kord peale pausi

Nüüd, kui peale pikemat pausi olen viis korda trenni teinud, hakkab vaikselt tagasi tulema see tunne mida ma olen otsinud. Viiest korrast neljal pidin ma ennast ikka korralikult sundima. Mul pole ka praegu endale mõtet valetada, et “Ohh…, nüüd on kõik hästi” mul on uuesti treeningrutiin tekkinud. Kaugel sellest! Kuid vähemalt pole peale trenni sellist tunnet, et Ahh… mis mõttega ma üldse trenni teen.

Harjumus – mis see on?

Kuskilt raamatust lugesin, et harjumuse või siis uue harjumuse kinnistamine toimub umbes kaheksa nädalaga. Peale seda on see harjumus osa su elust. Ma arvan, et ma tean ühte või isegi mitut sellist inimest, kellega vist ongi nii juhtunud. Igatahes, veelkord sain kinnitust sellele, et on hea kui keegi kõrvalt vaataja su tegemistele sekkuvalt kaasa elab. Sellest pisikesest tõukkest esialgu piisas. Täpselt nii palju, et see esimene liigutus ära teha. Niimoodi väikeste sammudega see harjumus tekib.

Kuidas edasi?

Foto: Zwiftinsider

Pühapäeval algas Tour de Zwift ühis(võidu)sõitude sari Zwiftis. Alguses polnud mul plaanis sellest osa võtta, sest eelistasin väljas liigutada. Selleks sobis ideaalselt Enervit jooks-matk Tabasalu etapp, kuid hommikul oli purgaa ja vihm kohal ning otsustasin, et sellise ilmaga ma siiski väljas liigutada ei taha. Telefoni näppides hakkas silma Tour de Zwift teavitus ning täiesti spontaanselt panin ennast kirja. Ma ei saa öelda, et see tund ja kaksteist minutit ainult mõnus kerimine oli. Umbes poole tunni pealt alles hakkas parem ning peale sõitu tekkis juba väike hasart, et millal uus sõit toimub.

Tundub, et olen õigel teel.. 🙂